1. kolo KP + Divize ÚS SMS 2014 aneb návrat ke kořenům

Po minulém pro nás nevydařeném ligovém ročníku a sestupu do Divize Územního Svazu Severní Moravy a Slezska  jsme se letos opět pod hlavičkou TIMÁR FEEDER TEAM MO ČRS TOVAČOV vydali zápolit o titul v naší Divizi.

DSCF0018

 

 

1. kolo se jako již tradičně uskutečnilo na štěrkovisku v Krčmani a to v neděli 18. května. Hodně jsem se toho bál, vzhledem k počasí, kterým je Krčmaň proslavená a také hlavně proto, že jsem se letos díky pracovnímu vytížení vůbec nedostal na ryby! Absolutně nepolíbený vítám to, že s Frantou pojedeme potrénovat. Byli sme zvědaví na to, jaké ryby budou brát a co nás letos čeká.

 

Doslova oprašuju cajk ještě zablácený od posledního kola Ligy v Hracholuskách, dělám jakýs takýs pořádek v bižuterii, umývám navijáky od futra a balím 3 pruty: Anténu, Éro a Míšu. (Antares BX, Aerocast a Mitchell Universe) Jako návnada poslouží Timár SzuperMix, trocha strouhanky a trošička Gros Gardonsky. Nástraha jsou masňáci a Valašské Vývozní Hnojky nasbírané v kompostu.

 

Franta přijíždí podle plánu a jedem. Celou cestu poprchá, místy dost prší. Krčmaň je zakaboněná pod mraky a ukapává. Jirka Vitásek sedí u vody a vydatně trénuje. Moc rád ho vidím a srdečně se zdravíme. Pár slov k vodě a jdeme vybalovat. Volím místo po Jirkově pravici a rozkládám křesílko. Franta sedá vpravo ode mě a rozkládá bednu. Relativně rychle jsem připravený letos poprvé nahodit a nebe nad námi nám posílá čím dál víc kapek. ,,Vitaj na Krčmani, už sem sa lekl, že tu letos ani nezmoknem…“  říkám Frantovi a on jen tak mimoděk přikývne a procedí :,, No tak teď teprve je to klasická Krčmaň…“ Vytahujeme deštníky a za vydatného deště zkoušíme dostat ryby na břeh. A ono to jde! Berou nám převážně plotice. Kapr ani velký cejn se neukáží a tak vím, že to na ně zkusím i v neděli. Franta je na tom velmi podobně a tak máme jasno. Bude to o malé rybě a rychlém chytání.

 

V autě máme stan, mysleli jsme si, že tu zůstaneme spát, abychom ráno nemuseli vstávat ve 3 hodiny a ve 4 vyjíždět, ale to krásné počasí nám nedovolí vybalovat a tak společně rozhodujeme o cestě zpět domů a výjezdu zase ráno. Jirka už je mezi tím pomalu sbalený a jede se na to vyspat. My balíme v 7 večer a hurá domů do sucha.

 

Doma míchám změnu, 2 sáčky TimárMix Bodorka Extra, jeden SzuperMix, 1/5 strouhanky, 0.5l jemné červené Angličárny a k tomu zbytek tekutého kukuřičného extraktu z Maďarska, kdyby snad náhodou ti kapři… ,,Uvidíme“, říkám si. Zvlhčuji to celé „na rozpad“ s tím, že červy ráno utopím. Usínám asi v půl jedné v noci a ráno přijde velmi! rychle.

 

Ani nezavřu oči a budík řve jak ďas. No co už, dali jsme se do války, musíme bojovat. Franta je u mě na čas, vyschlé věci nahážeme do auta a jedem.

 

Na Krčmani už je hromada lidí, někteří teprve míchají vnadící směsi a rozbíhají živou. Kupodivu neprší, ale alespoň je pod mrakem. Vítáme se s Marianem Mokryšem, od 4. kola Ligy jsme se neviděli. Je to fakt dlouho! Jdeme se zaregistrovat a zaplatit 100,- Kč startovné.

 

A tady bych chtěl moc poděkovat našim pořadatelům Divize a KP, jmenovitě pánům Pavlovi Bořutovi, Vláďovi Hrabalovi, Petrovi Přidalovi co by Garantovi závodu a již tradičnímu hlavnímu rozhodčímu panu Dušanovi Alexovi, kteří nejen, že výborně organizačně zvládli pořádání závodu, ale HLAVNĚ startovné do naší Divize a KP jako i v minulých letech ponechali na symbolické stovce a ještě zajistili i věcné ceny od sponzorů! To se, pravda, jinde v ČR nevidí. Díky chlapi!

 

Volají nás k losování nejprve 1. a pak hned v obráceném garde 2. půl kola a tak Marian tahá C7 a B5, já  A4 a C5 a Franta B1 a A3. Stěhování národů začíná záhy, mravenčí mumraj neutichá pa pak tedy sedíme každý ze závodníků na svém fleku a připravujeme se na 3 hodinové půl kolo. Nad námi na nebi plují velmi nízko poměrně hutná mračna, ale kupodivu z nich neprší. Je to takové Irské počasí s krásným potěmnělým světlem. Foťák zůstal v autě, tak nemohu sloužit.

 

Houkají krmení a decák plný utopených červů posílám Míšou do klipu. Pak jich následuje ještě několik, houknou začátek závodu a omilostněný červík na háčku letí vstříc svému a i mému osudu. Zanedlouho po jeho dopadu se špička Antény pohne a já neváhám a sekám. Plotička je venku. Dobře, půjde to. Po pravici mám Vláďu Hrabala a ten evidentně míří vysoko. Tahá hodně rybek a dobře mu to všechno šlape. Hold je to náš úspěšný reprezentant z minulého MS konaného v JAR, no…

 

Během doby trhám Anténu a tak se uchýlím k Míšovi, tužší špička kupodivu nevadí a dávám ryby i na něm. Éro zůstalo v tubusu. Pak se mi podaří utrhnout i Míšu a tak chtě nechtě musím převázat Anténu a i když se snažím trefit do odhozu, už to není ono. Zbytek kola paběrkuju, krmím vlastně nový flek a končím s váhou 1120 gr. Je z toho nakonec 6ka. Marian dělí na Cčku 5.5 za 1840 gr a Franta nám dělá radost, protože vydoloval na Bčku 2ku za 2280 gr. Letos už nějaké to chytání absolvoval a je vidět, že to bylo k dobru!

 

Po stěhovačce v jednu odpoledne začíná druhé půl kolo. Nemám už decák na krmení, tak se musím bez něj obejít a krmit pouze menším košíčkem. Záhy ale zjišťuji, že je to vlastně fuk, protože ryby před sebou nemám. Žádný záběr, ani vycuclí červi. NIC. Nenechám se ale zviklat, alespoň něco jsem se na Lize naučil a sice bezvýhradně vydržet. Odhodlaně čekám a krmím. Postupně zkouším všechno možné od chytání u břehu až po hranici toho, co dokážu nahodit, od baga červů až po mini verze Valašských Vývozních Hnojek, ale všechno marné. Asi 20 minut před koncem mám záběr. No jo, fak záběr! Sekám a na prutu mám plotičku. Vracím háček do fleku a nic. Do konce kola nic. Ta rybička vážila celých 60 gr a byla z ní 9ka. Děs běs! Marian na Bčku máknul a bral 2ku za 2200 gr. Franta potvrdil předešlý výkon a vyhrál sektor A za 2230 gr.

 

V konečném součtu to dopadlo tak, že Franta byl celkově druhý za 3 body (2+1), Marian celkově sedmý za 7.5 bodu (5.5+2) a já daleko v poli poražených na 24. místě za 15 dodů (6+9).

 

Teamově nám výborné výkony chlapů vynesly celkově 1. místo za 25.5 bodu (13.5+12)

 

1. krok je za námi, těšíme se do Přerova na Bečvu, kde ryby jsou a vloni jsme si krásně zachytali!

Celkové pořadí po 1. kole Divize

1. TIMÁR FEEDER TEAM MO ČRS TOVAČOV (Mokryš Marian, Kohoutek Josef, Filák František)              25.5 bodu CIPS 9730

2. Feeder Team Haná – Kojetín (Ruman Slavomír, Langr Martin, Bělka Tomáš)                                                    37 bodů CIPS 6360

3. MILO Feeder Team Valašské Mezičíčí (Pavelka Karel, Pavelka Tomáš, Novák Lukáš)                                    38.5 bodu CIPS 6310

 

Pořadí jednotlivců po prvním kole KP

1. Dorotík Tomáš (Valašské Meziříčí)     2 (1+1) CIPS 2950

2. Filák František (Vsetín)                       3 (2+1) CIPS 4510

3. Uher František (Olomouc)                    3 (1+2) CIPS 3530

 

JUNIOŘI na KP

1. Valach Ondřej (Valašské Meziříčí)  11 (6+5) CIPS 1580

2. Novák Lukáš (Valašské Meziříčí)    14 (9+5) CIPS 950

3. Vrtěl Ondřej (Přerov)                          20 (11+9) CIPS 1360

 

 

 

 Comments are closed.