Naviják Grauvell DELPHOS ZF 1500

Ahoj přátelé rybáři,

dnes bych vám rád blíže představil naviják Grauvell DELPHOS ZF 1500. Předpokládám, že jej někteří vlastníte, tato recenze je určena především těm z vás, kteří o koupi podobného navi teprve přemýšlíte. Snad pro vás budou následující informace přínosné.

Tento velmi houževnatý strojek mám už více jak rok a jsem s ním nadmíru spokojen. Už když jsem jej vzal poprvé do ruky, bylo mi jasné, že to není žádný „papírový čert“, jedná se totiž o celokovový naviják, jehož hmotnost 295 gramů při velikosti 1500 mluví za vše. Musím zde však říci, že velikostní značení navijáků Grauvell je zvláštní, fyzicky mi připadá stejný, jako jsou navijáky Shimano velikosti 2500, pro informaci kapacita cívky je  0.20/240 – 0.25/200 – 0.30/140

10 ložisek, nerezové převody, masivní překlapěč, bytelná klička s kloubem a ALU cívka ( + 1 náhradní) spolu tvoří kus poctivé práce, za kterou se výrobce nemusí stydět. Součástí balení je i plátěný obal, který jiní výrobci dodávají až ke dražším modelům.

Naviják je vybaven hodně dlouhou přední brzdou, která je velmi jemně nastavitelná a ještě mě nikdy nezklamala. Dnes už jsem si sice zvykl používat „bojovku“, ale i tak se tohoto navijáku nevzdám.

Titanem potažená rolnička osazená na ložisku, se kterou jsem měl, přiznávám, malý problém, jež byl vyřešen opravou, je dobře konstruovaná a nedovolí kroucení vlasce. Jeho ukládání na cívku je velmi dobré, jak můžete vidět na detailním snímku.

vnitřek navijáku - opravdu celokov, jak skříň, tak i převodové soukolí

vnitřek navijáku - opravdu celokov, jak skříň, tak i převodové soukolí

Naviják má hladký chod s dlouhou setrvačností, převod 1:5,  minimální vůli na kličce a ani po více jak roce hodně intenzivního používání (vidno na oděrkách barvy) se toto nezměnilo. Je pravda, že ve srovnání se Shimanem malinko vibruje na rotoru, ale zanedbatelně – to jen pro úplnost. Pokud hledáte naviják uvedených parametrů za cenu málo přes 1000,- Kč ( u velikosti 1500), nebojte se jej vyzkoušet. PepéComments are closed.