Členové týmu

S myšlenkou založit feeder team a zkusit to závodně přišel František FILÁK (MO Vsetín), dlouholetý příznivce lovu ryb feederem a zastánce metody „Chyť a pusť „. Můžeme prozradit, že jeho vzorem býval Milan Tychler, díky jehož článkům v rybářských časopisech a na internetu měl Franta k feederu blíž, než by tomu bylo bez nich. Také knížka „FEEDER PO CELÝ ROK“ byla Frantovi výborným pomocníkem v jeho feederových začátcích. Franta v ročníku 2012 přenechal své místo Markovi a věnoval se pracovním povinnostem a přítelkyni. V ročníku 2013 bude opět spolu s námi bojovat o posun v ligové tabulce.

 

 

Kapitánem teamu je Josef KOHOUTEK (MO Vsetín), kterému právě díky Frantovi feeder učaroval natolik, že se začal věnovat hlavně této rybolovné technice. Feederem chytá, jak mu to pracovní vytížení dovoluje a doufá, že to snad ponese ovoce. Oblíbil si chytání na tekoucí vodě pro pestrost rybích druhů, kterou řeky přinášejí. Každé kolo odchytané mezi feederovou elitou má pro něj velikou cenu a zkušenosti takto získané jsou k nezaplacení. Poučení z vlastních chyb je ta nejlepší životní škola a on doufá, že jich bude čím dál méně.

 

 

 

Do teamu patří Frantův mladší bratr Marek FILÁK (MO Vsetín), který s feederem v podstatě začal svůj rybářský život a od získání rybářského lístku jiným způsobem neloví. Veškeré své úspory vkládá do vybavení a tréninku a i když jej ještě občas svazuje tréma, tak pokud mu to vydrží a od feederu neuteče, máme v něm velikou naději do budoucna.         Marek s námi jako 3. člen odchytal 3 ze 4 ligových kol ročníku 2012, když zastupoval Frantu a s potěšením můžeme říci, še se tohoto nelehkého úkolu chopil jako chlap a svým odhodláním a velkou bojovností pomohl udržet team v 1. Lize.

 

 

 

No a nesmíme zapomenout na pevný pilíř – našeho přespolního kamaráda a kolegu, velikou měrou nám totiž už v divizním zápolení  a postupu do 1. Ligy pomohl Marian MOKRYŠ (MO Tovačov), který feederem chytá už velmi dlouho a jehož podíl na našem postupu do nejvyšší soutěže je nezvratný. Zkušenosti ze závodního feederu, které nám nezištně předal a dále předává, jsou pro nás velmi cenné. DĚKUJEME!

Marian je držitelem republikového rekordu v dosažené hmotnosti ulovených ryb v LRU Feeder jak na stojaté, tak i tekoucí vodě.

 


Comments are closed.